ÇÖZÜMLER

SMATV ve IP TV Sistemleri
SMATV ve IP TV Sistemleri

SMATV (Satellite Master Antenna TV), çoklu TV izleme noktalarının bulunduğu yaşam alanlarında, merkezi anten sistemi ile alınan karasal ve uydu, analog ve dijital yayınların tüm izleme noktalarına belirli standartlarda taşınması prensibine dayanır. Abone sayısı ve talep edilen kanal sayısının artmasıyla birlikte, toplu yaşam alanlarında standart olarak kullanılır. Günümüzde siteler, hastaneler, lojmanlar ve oteller gibi çoklu TV izleme noktasının bulunduğu alanlarda geleceğe yönelik SMATV altyapıları, koaksiyel, fiber ya da hibrit kablo altyapıları üzerinden uygulanır.

 

SMATV sistemleri, sağlıklı ve sorunsuz bir şebeke için doğru mühendislik ve doğru ürün kullanımı gerektirir. Merkezî TV yayınları alışılagelmiş koaksiyel kablolar veya IP network tesisatı üzerinden yapılabilmektedir. Gerek tesisat gerekse sağladığı ilave fonksiyonlar açısından üstün yönleri bulunan IPTV sistemleri giderek tercih edilen bir çözüm haline gelmektedir.

 

Egem Teknoloji, RF deneyiminden aldığı güçle, DVB-T,-S,-C uygulamaları ve QAM uygulamalarını bir araya getiren ve fiber optik teknolojisiyle entegre eden ilk firma olarak, merkezi TV alanında sayısız işler başardık.

 

·       IP TV Yazılımları

·       Set-top-box Cihazları

·       Uydu Antenleri

·       VoD Serverleri

·       IP Enkoder ve Receiverler