ÇÖZÜMLER

Yangın Algılama ve Alarm Sistemleri
Yangın Algılama ve Alarm Sistemleri

Her türlü bina ve işletmede çıkabilecek yangınları erken bir aşamada tespit ederek, binada bulunanlara ve müdahale etmekle görevli birimlere duyurmak amacıyla kurulan, hem can hem de mal korumaya yönelik sistemlerdir. Binaların değişik fonksiyon ve yapıları dikkate alındığında yangın alarm sistemi ihtiyaçları da özellikleri de birbirinden farklılaşmaktadır. Konutlarda, yüksek binalarda, tünel, metro, havalimanları ve endüstriyel tesislerin her birinde değişik yapıda yangın algılama ve alarm sistemleri kullanılmaktadır.

 

Egem Teknoloji Otomasyon San. ve Tic. Ltd. Şti. her türden uygulama için sistem tasarımı, uygun özellikte ve kalitede ekipman temini, kurulum, devreye alma ve işletme süresince bakım onarım hizmetlerini, Türkiye’de geçerli yönetmelik ve uluslar arası standartlara uygun olarak yapmaktadır.

 


·       Yangın Alarm Kontrol Panelleri

·       Duman ve Sıcaklık Dedektörleri

·       Hava Çekmeli Duman Dedektörleri

·       Kablo Tipi Sıcaklık Dedektörleri

·       Işın Tipi Duman Dedektörleri

·       Sesli ve Işıklı Alarm Cihazları

·       Giriş/Çıkış Modülleri

·       Tekrarlama Panelleri

·       Güç Kaynakları

·       İhbar Butonları


·       İzleme ve Yönetim Yazılımları

Gaz Algılama ve Alarm Sistemleri

Zehirli ve patlayıcı gazların bulunduğu mahallerde kaçak riskine karşı önlem olarak gaz detektörleri kullanılır. Uygulamanın tipine ve büyüklüğüne göre bazen tek başına bazen de bir kontrol paneline bağlı olarak çalışabilirler. Gaz detektörleri ile yapılan algılama sonucunda gaz vanalarının kapatılması, havalandırma fanlarının çalıştırılması ve sesli/ışıklı uyarıların yapılması gibi acil durum kontrol işlemleri de başlatılır. Egem Teknoloji Otomasyon San. ve Tic. Ltd. Şti. ticari veya endüstriyel uygulamalar için gaz algılama ve alarm sistemlerini tasarlamakta ve uygulamaktadır.

 

·       Patlayıcı Gaz Dedektörleri

·       Zehirli ve Boğucu Gaz Dedektörleri

·       Ex-proof Gaz Dedektörleri

·       Hava Çekmeli Gaz Dedektörleri

·       Gaz Algılama ve Kontrol Panelleri